Молитва за гетьмана Мазепу

Молитва за гетьмана Мазепу онлайн дивитися

Молитва за гетьмана Мазепу

Назва: Молитва за гетьмана Мазепу
Рік: 2001
Жанр: Артхаус, Історичний
Режисер: Юрій Іллєнко
Актори: Богдан Ступка, Людмила Єфіменко, Нікіта Джиґурда, В’ячеслав Довженко
Тривалість: 02:37:00

Опис: Український фільм «Молитва за гетьмана Мазепу», прем’єра якого відбулася 2002 року на фестивалі у Берліні, є режисерською роботою Юрія Іллєнка. У своєму авторському фільмі метр українського кіно роздумує над постаттю Мазепи, долею України та піднімає екзистенційні питання суті українства.

Сюжет розповідає про те, як Петро I вривається до церкви, де похований гетьман Мазепа, і починає руйнувати його могилу з криком: «Вилазь! Де ти там, а?». Несподівано з труни з’являється рука Мазепи, яка хапає Петра за горло і починає душити. Мазепа повстає з мертвих і пропонує Петру згадати, «як все починалося».

Гетьман проводить глядача через епізодичні події свого життя: участь у Кримських походах князя Голіцина, присяга Петру I під час стрілецького бунту і конфлікту з царівною Софією, поступове сходження до влади та інтриги. Потім ми бачимо сцени страти генерального судді Кочубея, який намагався донести царю на Мазепу, сцени анафеми Мазепи, розорення Батурина, Полтавської битви, де Мазепа веде заочний діалог з Петром I про долю України. Глядач бачить картини перемоги і торжества Росії. Цар, отямившись після триденного загулу, розуміє, що упустив шведського короля і гетьмана, і посилає за ними погоню. Мазепа втікає. Перед смертю Мазепі являються його соратники, і ті, кого він послав на смерть. Фільм Молитва за гетьмана Мазепу онлайн дивитися на КіноНаХаті.

1 2 3
 

Фільм Молитва за гетьмана Мазепу онлайн дивитися


загрузка...